Sport

Shënohet goli i parë në takimin mes Zvicrës dhe Spanjës

Autori: Gazeta inFokus 18:12 | 02 July 2021

Zvicra dhe Spanja po luajnë momentalisht në kuadër të çerekfinales së Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Gazprom Arena’, kombëtarja e Spanjës ka kaluar në epërsi në minutën e 8’.

Golin për spanjollët e ka realizuar mbrojtësi i Barcelonës, Jordi Alba, i cili shënoi pas një devijimit të Denis Zakaria./Gazeta inFokus/

VIDEO

Të tjera