Lajme

Serbia pritet të dërgojë notë proteste në Francë, shkaku i Haradinajt

Autori: Gazeta inFokus 14:01 | 27 April 2017

Qeveria e Serbisë ka mbajtur një mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Ramush Haradinajt nga Gjykata e Apelit në Colmar

Pas përfundimit të mbledhjes, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nga Parisi do të thirret ambasadori i Serbisë ndërsa po shqyrtohet mundësia e dërgimit të një note proteste Francës, transmeton koha.net

Kryeministri dhe kryetari i zgjedhur, Vuçiq, lirimin e Haradinajt e ka quajtur pikëllues, tragjik dhe qesharak.

-Advertisement-

Ai ka paralajmëruar se ekipi i juristëve serbë do ta shqyrtojë vendimin e gjykatës franceze dhe shteti serb do të marrë vendimet e veta të ardhshme lidhur me këtë lirim, të cilin ai e ka quajtur të paprecedent.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
UFC EKSKLUZIVISHT NË ARTMOTION!

Të tjera