Lajme

Serbet hedhin gaze lotsjellës në drejtim të forcave speciale

Autori: Gazeta inFokus 10:15 | 13 October 2021

Njësia Speciale e Kosovës ka ndërmarrë një operacion kundër kontrabandimit të mallrave.

Qytetarët serbë e kanë kundërshtuar prezencën e policisë, madje ata kanë hedhur gaz lotsjellës, shkruan Gazeta Infokus.

Ndryshe policia përveç në veri ka ndërmarrë aksion edhe në Pejë, Prishtine si dhe në Mitrovicë të Jugut.

Ndërkohë, pas fillimit të aksionit është aktivizuar alarmi i qytetit dhe kanë nisur protestat e banorëve serbë, të cilët hedhur edhe gaz lotsjellës./Gazeta Infokus/

Të tjera