Auto&Tech

Samsung Tizen së shpejti në çdo treg

Autori: Gazeta inFokus 11:14 | 17 May 2017

Samsung ka zbuluar planet për të zhvilluar telefona që punojnë me sistemin operativ Tizen OS.

Kompania koreane ka bërë këtë lajm në konferencën e këtij viti Tizen Developer, që është mbajtur në San Francisko.

Telefonat Tizen do të jenë të gatshëm në të gjithë botën eventualisht, ka bërë të ditur kompania.

Për momentin, telefonat Tizen janë të gatshëm vetëm në disa shtete si India, disa shtete të Azisë jug-lindore dhe në Afrikë.

Samsung ka njoftuar se shitjet e telefonave të fuqizuar nga Tizen janë rritur për 30% në 2016 ndërsa këtë vit ka pasur rritje prej 100 për qind.

Etiketa:
Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera