Auto&Tech

Samsung nxjerr në shitje Galaxy Note 7 të rinovuar, vjen me çmim shumë më të lirë

Autori: Gazeta inFokus 15:02 | 26 April 2017

Samsung do të ri sjell modelin i cili u tërhoq nga tregu për shkak të problemeve që kishte me bateri.

Koreja do të jetë tregu ku fillimisht Samsung do të nxjerr në shitje modelin e rinovuar të Galaxy Note 7, transmeton Express. Ky version i rinovuar do të quhet Galaxy Note 7R, ku shkronja R qëndron për Rifurbished (rinovuar).

Shitja do të filloj në muajin Qershor dhe çmimi me të cilin do të shitet është 620 dollarë amerikan, që i bie të jetë 200 dollarë më lirë se sa çmimi me të cilin ishte nxjerr në treg fillimisht.

-Advertisement-

Bateria ne Galaxy Note 7R do të jetë 3,200 mAh, që është 300 mAh më e vogël se sa bateria që ky model kishte fillimisht.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Prince Caffe shpërblen Xhemil Skenderin me veturë “Fiat 500”

Të tjera