Lajme

Rreth dymijë persona u gjobiten nga Policia brenda një dite

Autori: Gazeta inFokus 09:40 | 09 November 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë gjobitur persona që nuk kanë respektuar ligjin në Kosovë, shkruan Gazeta Infokus.

Më saktësisht janë gjobitur 1722 persona që nuk kanë respektuar ligjin në trafik, kanë ndodhur 20 aksidente me të lënduar si dhe 37 aksidente të tjera kanë ndodhur me dëme materiale.

Ndërsa janë shqiptuar edhe 278 persona që nuk kanë respektuar masat që parasheh ndalimin dhe luftimin e Covid-19, janë arrestuar 31 persona, si dhe 25 të tjerë janë dërguar në mbajtje./Gazeta Infokus/

Të tjera