Sport

Rikthehet Superliga, publikohet orari i xhiros së 27-të

Autori: Gazeta inFokus 15:13 | 01 April 2021

Pas ndeshjeve të kombëtareve, elita e futbollit kosovar do të rikthehet në aksion në vikend, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshjet e xhiros së 27-të në Superligë do të zhvillohen të shtunën, dielën dhe hënën.

Derbi i kësaj jave do të luhet të dielën në Suharekë, aty ku Ballkani i bënë konak Prishtinës.

Takim tjetër interesat do të zhvillohet në Drenas, ku do të ballafaqohen Feronikeli me Llapin.

Më poshtë keni çiftet e plota të xhiros së 27-të në elitën e futbollit kosovar.

E shtunë

Drenica – Trepça ‘89
Arbëria – Drita

E diel

Ballkani – Prishtina
Feronikeli – Llapi

E hënë

Gjilani – Besa./Gazeta inFokus/

Të tjera