Sport

Rexhep Morina sot përballet me boksierin irlandez në Kampionatin Evropian në Itali

Autori: Gazeta inFokus 09:56 | 29 September 2022

Boksieri kosovar, Rexhep Morina, i cili po merr pjesë në Kampionati Evropian për Junior në Itali, të enjten do të përballet me boksierin nga Irlanda, Carragher Callum, shkruan Gazeta Infokus.

Morina ka kaluar gjiron e parë dhe ka kaluar në të tetën e finales.

“Selektori Besnik Vranovci beson se Morina nesër do të korrë fitore dhe të kualifikohet në çerekfinale në luftë për medalje”, thuhet në postimi e Federatës së Boksit të Kosovës.
Kujtojmë se Morina po garon në kategorinë 57 kilogramë./Gazeta Infokus

Të tjera