Fokus

Referendumi në veri, gazetarja Hateme Smajli sjell informacionet e fundit se si po shkon procesi në Zubin Potok

Autori: Gazeta inFokus 16:14 | 21 April 2024

Agim Kastrati, zyrtari i lartë i Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve ka treguar për procesin e votimeve në komunën e Zubin Potoku, shkruan Gazeta Infokus.

Në intervistën e dhënë për Infokus ai tha se kjo komuna ka pasur disa vështirësi teknike si dhe kushteve atmosferike për shkak se disa qendra të votimit është dashur të mbahen më anë të kontenjerëve.

Sipas informacioneve të fundit nga KQZ-së, numri i votuesve deri në orën 15:00 ka shkuar në 17 votues.

-Advertisement-

Ndryshe sot janë duke u mbajtur zgjedhjet në katër komunat veriore për të i larguar apo jo kryetarët actual në këto komuna.

Për shkarkim të kryetarëve duhet të ketë së paku 50 për qind plus një votues me të drejte vote, në secilën nga katër komunat në veri të Kosovës. /Gazeta Infokus/

Për të parë intervistën e plotë ndiqeni storien në vazhdim:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova dhe Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruajnë vazhdimin e marrëveshjes së sponsorizimit për periudhë 10-vjeçare

Të tjera