Sport

Real Madrid – Chelsea, kjo skuadër është favorite sipas kompanive të basteve

Autori: Gazeta inFokus 18:39 | 27 April 2021

Real Madridi dhe Chelsea do të takohen sonte në kuadër të ndeshjes së parë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Ky ballafaqim nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në ‘Alfredo di Stéfano Stadium’ në Madrid.

Sipas kompanive të basteve favorit për ta fituar këtë takim është skuadra e Real Madridit që ka kuotë 2.40, kurse triumfi i Chelseas ka kuotë 3.20, ndërsa barazimi kuotohet 3.10.

Real Madridi është kualifikuar në gjysmëfinale, pasi e ka eliminuar Liverpoolin, kurse Chelsea ka mënjanuar Porton./Gazeta inFokus/

Të tjera