Sport

Reagon për herë të parë Mërgim Vojvoda pas e lëndoi krahun në takimin me Milanin

Autori: Gazeta inFokus 16:37 | 14 January 2021

Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda, ka reaguar për herë të parë pas lëndimit që e pësoi në ballafaqimin me Milanin, shkruan Gazeta inFokus.

Vojvoda u lëndua në takimin që Torino e humbi nga ‘Rosonerët’, në kuadër të 1/8 së finales së Kupës së Italisë.

Ai e lëndoi krahun dhe u detyrua të lerë fushën e lojë, pasi nuk ishte në gjende të vazhdonte.

Pas këtij lëndimi për herë të parë ka reaguar mbrojtësi kosovar, ku përmes llogarisë së ti zyrtare në instagram ka shkruar se do të kthehet më i fortë.

“Çfarë vjen nga Zoti është e mirëpritur. Më i fortë se guri. Do rikthehem më i fortë inshAllah”, shkroi ai.

Mërgim Vojvoda do të operohet në krah dhe pritet të jetë jashtë fushave të blerta për rreth dy muaj./Gazeta inFokus/

Të tjera