Lajme

Punëtoret teknikë në spitalet e Kosovës i drejtohen më kërkesa ministres së Shëndetësisë

Autori: Gazeta inFokus 09:56 | 06 October 2021

Punëtoret teknik nëpër spitalet e Kosovës nga hëna mund t’ia nisin grevës.

Kjo pasi që kërkesat e tyre drejtuar Qeverisë së Kosovës ende nuk janë realizuar, shkruan Gazeta Infokus.
Kështu kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka drejtuar një kërkesë për takim në Ministrin e Shëndetësisë.

Kërkesat e këtyre punëtorëve ishin që në muajin gusht, shtator dhe tetor, të kompensohen me nga 150 euro, të gjithë familjarët e këtyre tu kompensohen shpenzimet e mjekimit nëse ata infektohen me koronavirus,.
Më poshtë gjeni kërkesën për takim të Jusuf Azemit drejtuar ministres së Shëndetësisë, Dafina Gexhës./Gazeta Infokus/

Të tjera