Lajme

Publikohen pamje të Zelesnkyt me gruan Olenan brenda ‘bunkerit’ në Kyiv

Autori: Gazeta inFokus 17:17 | 26 July 2022

Fotografja e famshme Annie Libovitz ka arritur që të shkrep disa fotografi historike të Zonjës së Parë të Ukrainës, Olena Zelenska, brenda pallatit presidencial tashmë të shndërruar në bunker, bashkë me presidentin Volodymyr Zelensky.

Këto fotografi të saj bashkë me Zelenskyn jaën publikuar në revistën e famshme Vogue, raporton Express.

“Portreti i Vuajtjes: Zonja e Parë e Ukrainës, Olena Zelenska” është titulli i Vogue.

Olena Zelenska siç citohet nga Vogue, ka thënë se muajt e luftës kanë qenë muajt më të tmershëm të jetës së saj dhe të çdo ukrainasi.

“Këta kanë qenë muajt më të tmerrshëm të jetës sime dhe të çdo ukrainasi,” ka thënë ajo.

“Sinqerisht, nuk mendoj se askush është i vetëdijshëm se si ia kemi dalë emocionalisht”, ka shtuar tutje.
Të tjera