Lajme

Prishtinasit ia rrëmbejnë të dashurën

Autori: Gazeta inFokus 09:27 | 01 May 2021

Një person nga Prishtina ka raportuar në polici se të premten dikush ia ka vjedhë të dashurën, shkruan Gazeta inFokus.

Ai ka bërë të ditur se ishte njoftuar përmes telefonit nga e dashura e tij.

Mytaher Haskuka e pranon se vajza e axhës së tij është e punësuar në Komunën e Prizrenit

Lidhur me rastin, njësia e hetimeve ka arritur që ta lokalizojë vendin e ndodhjes së të dyshuarit dhe viktimës dhe ka  arrestuar të dyshuarin.

Ndërsa gjatë intervistimit, personi i  dyshuar e ka mohuar se nuk e ka marrë me dhunë viktimën, por ka thënë se ajo ka shkuar me vet dëshirë.

“Me vendim të prokurorit kujdestar, te dyshuarit i  është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë”, thuhet në raportin e policisë. /Gazeta inFokus/

Të tjera