Sport

Prishtina zgjidhet ”Qyteti Evropian i Sportit” për vitin 2024

Autori: Gazeta inFokus 17:38 | 07 December 2023

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina është zgjedhur ”Qyteti Evropian i Sportit” për vitin 2024.

Lajmin e ka bërë të ditur Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, shkruan IndeksOnline.

Ai është pjesëmarrës në këtë ceremoni, së bashku me Drejtorin për SPort, Granit Rugovën dhe skitaristën Kiana Kryeziu.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
MYZHDE për krejt!

Të tjera