Lajme

Prezantohet stampat origjinale të Marubit (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 14:15 | 12 May 2017

Kjo ekspozitë na sjell histori familjare të rrëfyera përmes fotografive qē me shumë kujdes dhe afeksion janë ruajtur nga brezat, shkruan KultPlus.

Në Muzeun Kombëtar të Fotografisë Marubi në Shkodër, është prezantuar ekspozita “Marubi Celebrates the Originals”,ku prezantohen stampat origjinale të Marubit, ekspozitë kjo që është kuruar nga Rudolf Schäfer, shkruan KultPlus.

“Kjo ekspozitë na sjell histori familjare të rrëfyera përmes fotografive qē me shumë kujdes dhe afeksion janë ruajtur nga brezat. Kjo ekspozitë kërkon të risjellë vëmendjen drejt pozitivëve si vlera unikale që na ndihmojnë të përballemi me amnezinë që mungesa e tyre ka prodhuar gjatë periudhave të ndryshme”, thuhet për prezantimin e kësja ekspozite, që do të rri e hapur deri më 30 korrik në Muzuen Kombëtar të Fotogarfisë “Marubi”, në Shkodër./KultPlus.com

 

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera