Sport

Premier Liga vjen me një kërkesë interesante, kërkon ndryshim në futboll

Autori: Gazeta inFokus 14:40 | 12 October 2020

Premier Liga angleze, që është një ndër ligat më të forta në botë, duke e ditur kualitetin e klubeve që garojnë në të, ka shprehur një kërkesë interesante për ndryshim, shkruan Gazeta inFokus.

Duke nisur nga edicioni i ardhshëm, 2021/2022, kampionati anglez i futbollit ka kërkuar që nga 20 klube që garojnë tani në ligën kryesore, të bië numri në 18.

Ky propozim ka ardhur së fundi nga anëtarë të ligës angleze dhe atë e ka mbështetur edhe ish-shefi ekzekutiv i Ligës Premier dhe i Liverpooli, Rick Parry.

Por, për miratimin e kësaj ideje, duhet mbështetje e klubeve të tjer të mëdha, si Arsenali, Chelsea, Manchester United, Manchester City dhe Tottenham Hotspur./Gazeta inFokus/

Të tjera