Lajme

Policia me shok-bomba ka shpëtuar Krytarin e ri të Kuvendit, Talat Xhaferit (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 22:32 | 27 April 2017

Anëtarë të forcave speciale të Ministrisë së Brendshme me shok-bomba kanë larguar huliganët të cilët sonte kanë hyrë dhunshëm në Parlamentin e Maqedonisë, shkruan TetovaSot.

Policët kanë arritur të shpëtojnë edhe tashmë kryetarin e ri Talat Xhaferi dhe liderin e LSDM-së Zoran Zaev.

Nga sulmi i fuqishëm i bombës dhe erës së saj të pakëndshme, me dhimbje ankua disa nga banditët maqedonas të cilët ishin afër kur ajo shpërtheu.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
KosovaMed përmbyll vitin me sukses – dhuron donacione për QKMF-në e Junikut

Të tjera