Lajme

Policia arreston tetë persona për bixhoz në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 08:44 | 28 March 2023

Policia e Kosovës ka arrestuar tetë persona në rrugën “1 Tetori”, në Prishtinë pasi janë kapur duke luajtur bixhoz, shkruan Gazeta Infokus.

Sic njofton policia, në vendin e ngjarjes janë konfiskuar letra bixhozi, si dhe qipa të cilët shërbejnë për të luajtur bixhoz.

“Janë arrestuar 8 të dyshuar meshkuj kosovarë pasi të njëjtit janë takuar duke luajtur bixhoz. Në vendin e ngjarjes në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe konfiskuar letra bixhozi si dhe qipa të cilët shërbejnë për të luajtur bixhoz”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar si dhe rasti ka vazhduar në procedurë të rregullt./Gazeta Infokus/

SHKUNDEN ÇMIMET për Ramazan!

Të tjera