Sport

Përveç Leverkusenit, edhe dy skuadra në Gjermani interesohen për interesohen për Rashicën

Autori: Gazeta inFokus 16:00 | 30 November 2020

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, është shumë pranë largimit nga Werder Bremen, shkruan Gazeta inFokus.

Madje, një gjë e tillë pritet të ndodhë që nga janari.

Rashica edhe gjatë verës ishte shumë pranë largimit, megjithatë gjithçka dështoj në fund pasi asnjë skuadër nuk e bindi Werderin ta lë të lirë vushtrriasin.

Përvecc Bayer Leverkusenit, për shërbimet e 24 vjeçarit së fundmi kanë shfaqur interesim edhe dy skuadra gjermane.

RB Leipzig dhe Wolfsburg janë shprehur të gatshëm për ta transferuar sulmuesin kosovar.

Se çfarë do të ndodhë me fatin e Rashicës mbetet të shihet në vazhdim, pasi dihet që akoma nuk është arritur diçka përfundimtare./Gazeta inFokus/

Të tjera