Lajme

Persona të pandërgjegjshëm i vunë zjarrin maleve të fshatit Budakovë

Autori: Gazeta inFokus 21:56 | 24 April 2022

Në fshatin Budakovë të Suharekës, persona të panjohur iu kanë vënë zjarrin maleve të asaj zone.

Siç bëhet e ditur, zjarrëfikësit u përballën me këtë situatë nga ora 19.30 deri në 21.35, përcjell klankosova.tv.

Tutje Organizata Vullnetare Zjarrëfikësit dhe Shpëtimit thotë se përveç personave të pandërgjegjshëm në përhapje të zjarrit ndikoi edhe ngritja e temperaturave.

Të tjera