Lajme

Përplaset Nagavci e Gaxherri: A e dinë rregulloren zonjë, nuk ma dhe fjalën kur duhej të ishte replika

Autori: Gazeta inFokus 19:11 | 19 November 2020

Ka vazhduar me përplasje të mëdha seanca e Kuvendit të Kosovës në mes të LVV-së dhe LDK-së.

Kësaj radhe deputetja e LDK-së Besa Gaxherri e irrituar që nuk iu dha fjala kur e kërkoj për kundërreplik ndaj deputeti Dimal Basha, i tha Arbërie Nagavcit si kryesuese e seancës, që nuk po respekton rregulloren e punës së Kuvendit, raporton IndeksOnline.

Gaxherri e mllefosur, më tutje tha se Vetëvendosje ka qëllim që edhe çështjen e diasporës ta përdor si të vetën, që gjithçka për ta është vetëm votë dhe nga ky prizëm e shohin situatën.

Diskutimi i Gaxherrit në lidhje me këtë çështje:

Ju Vetëvendosja keni qëllim që edhe çështjen e diasporës ta përdorni.

Ju gjithçka i vëni në shërbim të votës, edhe të gjallë edhe të vdekur edhe diasporën, diaspora jonë e nderuar nuk besoj që mashtrohet që dilni ju e qani për ta.

Ata nuk kanë nevojë as për manipulimet e juaja.

Ata na përcjellin çdo ditë qysh sillemi na këtu.

Ata kanë nevojë që ju me votu ligjin e këtij vendi. Mos me i thanë cdo vit kështu.

Leni manipulimet dhe mënyrën që mos me zgjedh metodë me marrë një vota

Diaspora nuk është e juaja.

Të tjera