Lajme

Përpjekja e dy burrave për t’iu shpëtuar përmbytjeve në Austri

Autori: Gazeta inFokus 14:43 | 18 July 2021

Pas Gjermanisë, Zvicrës dhe Belgjikës, tani edhe shteti i Austrisë është duke u ballafaquar nga përmbytjet. Autoritetet kanë deklaruar nivelin më të lartë të paralajmërimit.

Një disa pamje në Austri këtë të dielë shihet ku dy persona janë duke u munduar t’i shpëtojnë vdekjes nga përmbytjete e shiut të madh në vend.

Fotografitë tregojnë si një burrë duket se humb pozicionin e tij dhe zhytet në ujë përderisa shoqëruesi i tij përpiqet ta mbajë dorën e tij, megjithatë të dy zhduken nga përmbytjet e mëdha të ujit.

Të tjera