Përfundon gjithçka në Gjilan, kjo skuadër kalon tutje

Autori: E.M 15:39 | 10 February 2019

Ka përfunduar takimi ndërmjet Kikës nga Hogoshti dhe Ballkanit nga Suhareka, i luajtur në stadiumin më bari sintetik në Gjilan, në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovë, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 90 minutave lojë rezultati ishte i barabartë 0-0, dhe ndeshja shkoi në vazhdime 2 herë nga 15 minuta.

Në vazhdime skuadra e Ballkani arrit ta gjejë golin në minutën e 114’ me anë të Edi Maksutaj, gol ky qe ia siguroi gjysmëfinalen e Kupë së Kosovës, Balkanit.

Ndeshja është përcjellë nga një numër i konsiderueshëm tifozësh rreth 2 mijë, por mysafirët iu gëzuan kualifikimit./Gazeta inFokus/

Afati i fundit për regjistrime në programin MSc. Data Science & Analytics në UNI – Universum International College – Powered…