Sport

Peja dhe Trepça synojnë sot fitoret e radhës

Autori: Gazeta inFokus 10:24 | 10 December 2023

Sot luhen dy takimet e mbetura në kuadër të xhiros së 12-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Istogu do të ndeshet me Pejën. Istogasit kanë një fitore e dhjetë humbje, ndërsa kampionët e Kosovës tani renditen në vendin e dytë me tetë fitore e tri humbje.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro është ndërmjet Trepçës dhe Proton Cable Prizrenit.

-Advertisement-

Mitrovicasit janë në vendin e parë me nëntë fitore e dy humbje, kurse prizrenasit kanë katër fitore e shtatë humbje.

Prince Caffe Superliga-Java 12

E diel

17:00 Istogu-Peja

19:00 Trepça- Proton Cable Prizreni

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
MYZHDE për krejt!

Të tjera