Lajme

PDK në ora 15:00 e zyrtarizon koalicionin me këtë parti

Autori: Gazeta inFokus 12:33 | 16 May 2017

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit do të hyjë në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës.

Kështu ka thënë për KosovaPress një burim nga kjo parti, Kryesia e së cilës do të mblidhet në orën 15:00 edhe për ta formalizuar koalicionin.

PSDHK edhe në zgjedhjet e kaluara ka garuar në listë me PDK-në.

Ndryshe PSDHK dhe Partia Demokristiane për Integrim vitin e kaluar janë bashkuar në një subjekt të përbashkët politik.

42,000,000 € u paguan për 11 vjet për demet e shkaktuara nga automjetet e pasiguruara

Të tjera