Sport

Pas Torres, Xavi e dëshiron edhe yllin e Manchester United

Autori: Gazeta inFokus 23:29 | 06 January 2022

Gjigandi katalunas Barcelona po synon që të transferojë yllin e Manchester United Bruno Fernandes, raporton “El Nacional”.

Raportohet se mesfushori 27 vjeçar është i pakënaqur në “Old Trafford” pas një gjysmë-sezoni 2021/22 të zhgënjyer me paraqitje të dobëta, përcjell KosovaPress.

Barça është duke e monitoruar nga afër situatën e Fernandes dhe pritet që të bëjë një ofertë gjatë kësaj vere për yllin portugez.

Që prej largimit nga skuadra portugeze Sporting, Bruno Fernandes ka arritur të bëjë 104 paraqitje në të gjitha garat për Manchester United, duke regjistruar 45 gola dhe 34 asistime mbi emrin e tij.

Të tjera