Lajme

Osmani: NATO është fati ynë, rrugëtimi drejt anëtarësimit në Aleancë nuk pushon, nuk lëkundet

Autori: Gazeta inFokus 15:06 | 04 April 2024

Presidentja Vjosa Osmani në 75 vjetorin e NATO-s shkroi se Kosova nuk ndalet drejt rrugëtimit të saj për t’u bërë anëtare e aleancës ushtarake perëndimore.

Osmani shkroi në “X” se NATO “është një zotim për brezat e ardhshëm se ata do të trashëgojnë një botë më të sigurt dhe më të sigurt”.

“NATO është fati ynë. Është fati i Kosovës”, shkroi Osmani.

-Advertisement-

“Rrugëtimi ynë drejt anëtarësimit në Aleancë nuk pushon, nuk lëkundet. Ne vazhdojmë të ecim përpara së bashku. Gjithmonë”, shtoi presidentja, duke ia bashkëngjitur postimit një fotografi të saj me shefin e NATO-s, Jens Stoltenberg.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera