Sport

Notat e futbollistëve, Valencia 2-0 Barcelona

Autori: Gazeta inFokus 18:33 | 25 January 2020

Valencia e ka mposhtur Barcelonën me rezultat 2-0 në duelin e javës së 21-të në La Liga, shkruan Gazeta inFokus.

Golat për vendasit u realizuan nga Gomez dhe një autogoli i Jordi Albas.

Menjëherë pas ndeshjes janë publikuar edhe notat e futbollistëve që u paraqitën në këtë takim.

Edhe pse Barcelona humbi, Lionel Messi është vlerësuar më së shumti në këtë ndeshje.

Argjentinasi u vlerësua si lojtari më i mirë me notën (7.9), ndërsa futbollisti me paraqitjen më të dobët në këtë duel ishte Pique, i cili mori notën (6.0).

Më poshtë keni vlerësimet e të gjithë futbollistëve që u paraqitën në këtë takim./Gazeta inFokus/

Të tjera