Sport

Notat e futbollistëve: Spanjë – Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 22:49 | 31 March 2021

Kombëtarja e Kosovës u mposht nga Spanja me rezultat 3-1, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Golat për spanjollët u shënuan nga Olmo, Torres dhe Moreno, kurse golin e vetëm për ‘Dardanët’ e realizoi Besar Halimi thuajse nga gjysma e fushës.

Menjëherë pas ndeshjes janë publikuar notat e futbollistëve të këtij dueli.

Me notën me të lartë tek Kosova është vlerësuar sulmuesi, Vedat Muriqi (7.2), kurse tek Spanja, Koke (8.4).

Me poshtë gjeni vlerësimin e gjithë futbollistëve./Gazeta inFokus/

Të tjera