Lajme

Njoftim për qytetarët e Prishtinës, këto janë rrugët e lira për 1 maj

Autori: Gazeta inFokus 12:57 | 28 April 2017

Komuna e Prishtinës ka njoftuar  qytetarët e Prishtinës që për nder të Ditës Ndërkombëtare të Punës, 1 Maji, të ndalohet qarkullimi i të gjitha automjeteve, përveç autobusëve të  NPL “Trafiku Urban”. linja 4, automjetet e Policisë së Kosovës, të KFOR0it, EULEX-it e të tjera.

Në një urdhëeesë të lëshuar nga komuna thuhet se Inspektorët përgjegjës të Drejtorisë së Inspeksionit, do të parandalojnë shërbyesit e paautorizuar që të bëjnë shitjen, shërbimin ndaj qytetarëvë dhe do të organizojnë kujdestari, me qëllim të ruajtjes së ambientit./Indeksonline

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vetëm edhe 4 ditë nga Bootcamp me Alan Greenberg, ish-Drejtorin për Edukim në Apple, Apliko Tani

Të tjera