Auto&Tech

Njerëzimi gati për shpikjen më të fundit- Telefoni banane!

Autori: Gazeta inFokus 07:39 | 21 October 2019

Një telefon në formë bananeje s’është realisht një telefon i zakonshëm, por një aksesor Bluetooth-i, përmes të cilit mund të bëni telefonata.

Sidoqoftë, ky produkt i lezetshëm ka fituar tashmë simpatinë e dashamirësve të pajisjes. Çmimi i saj aktual është 40 dollarë, dhe bateria mund të përballojë deri në 20 orë thirrje telefonike, raporton The Verge.

Një detaj tjetër i bukur është fakti që ju mund të luani këngën “Bananaphone” nga kjo pajisje.

Të tjera