Lajme

Një tërmet i fuqishëm godet Greqinë

Autori: Gazeta inFokus 23:22 | 24 May 2022

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë kësaj mbrëmje.

Tërmeti ka pasur një magnitudë pre 4.3 shkallë të Rihterit, në një distancë 65 kilometra në veri-perëndim nga qyteti i Patras, shkruan Gazeta Infokus.

Tërmeti ka ndodhur në 2 kilometra thellësi dhe nuk ka raportime për dëme materiale apo pasoja në njerëz./Gazeta Infokus/

Të tjera