Sport

Nëse kualifikohet Kosova dhe Ukraina, ‘Dardanët’ do të luajnë në grupin e vdekjes

Autori: Gazeta inFokus 19:12 | 30 November 2019

Nëse Kombëtarja e Kosovës del triumfues në Play-offin e Ligës D, atëherë Dardanët do të luajnë në grupin C me Holandën, Ukrainën dhe Austrinë, shkruan Gazeta inFokus.

Por në rast se edhe Romania arrin kualifikim, atëherë Kosova do të zhvendoset në F apo në grupin e vdekjes me Gjermaninë, Portugalinë, Francën.

Kjo ndodh pasi Rumania në rast kualifikimi luan automatikisht në shtëpi si mikpritëse, e në Rumani luhen ndeshjet e grupit C./Gazeta inFokus/

Të tjera