Lajme

Në Podujevë vriten qentë endacakë (Video)

Autori: Gazeta inFokus 22:01 | 26 April 2017

Në Podujevë u vranë 15 qenë endacakë.

Aksionin për eliminimin e tyre e kreu nga shoqata e gjuetarëve Llapi, në bazë të tenderit të fituar, e i cili u shpallë nga komuna.

Sipas zyrtarëve të Podujevës, qytetarët rrezikohen nga 2 mijë qenë endacak në këtë vend dhe eliminimi i tyre ishte i domosdoshëm.

-Advertisement-

Në Komunë thonë se po bëhet eliminim emergjent dhe i kontrolluar i qenve endacakë, pra i atyre që janë të sëmurë dhe agresivë, që paraqesin rrezik për shëndetin dhe jetën e qytetarëve. /Klan Kosova/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera