Rozë

Ndërron jetë kompozitorja e famshme

Autori: Gazeta inFokus 22:00 | 02 June 2023

Kompozitorja legjendare, Cynthia Weil, ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

Fituesja e “Grammy” ishte më e njohur për hitin e madh të vitit 1964 “You’ve Lost The Lovin’ Feeling”.

E njëjta u bë e ditur se vdiq mbrëmjen e së enjtes (1 qershor).

Lajmi u njoftua nga vajza e saj me një deklaratë emocionuese që ndau në rrjete sociale.

“Nëna ime, Cynthia Weil, ishte nëna, gjyshja dhe gruaja më e mirë që familja jonë mund të kërkonte ndonjëherë”.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera