Lajme

Ndërmarrja e Pastrimit në Mitrovicë largon “barrikadën”: Iu përgjigjem kërkesës së institucioneve të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 14:52 | 27 May 2023

Gazmend Morina, kryeshef ekzekutiv i Ndërmarrjes Publike të Pastrimit “Uniteti”, ka thënë se kanë larguar pengesat e vendosura dje në veri nga qytetarët atje.

Morina përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se iu kanë përgjigjur kërkesës së institucioneve të Kosovës për përkrahje.

“Sot ndihmuam ne largimin e pengesave rrugore prej zhavori ne Leposaviq, duke i bere rruget plotesisht te kalueshme. Edhe pse Leposaviqi eshte mbi 30 km larg zones tone te veprimit dhe me siguri te brishte, nuk hezituam ne realizimin e kryerjes e ketyre se puneve.” – tha ai.

Postimi i plotë:

Na heqim edhe barrikada!

KRM “Uniteti” sikurse dje, edhe sot iu pergjigj kerkeses se institucioneve te Kosoves per perkrahje ne largimin e pengesave rrugore te vendosura dje ne veri nga huliganë serb.

Sot ndihmuam ne largimin e pengesave rrugore prej zhavori ne Leposaviq, duke i bere rruget plotesisht te kalueshme.

Edhe pse Leposaviqi eshte mbi 30 km larg zones tone te veprimit dhe me siguri te brishte, nuk hezituam ne realizimin e kryerjes e ketyre se puneve.

Fjaleve iu pergjigjemi me vepra!Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Betejat dramatike në “Perëndimin e Egër” basketbollistik

Të tjera