Lajme

Mos harmonizimi i ligjeve, shqetësim për OAK-un

Autori: Gazeta inFokus 17:15 | 13 October 2020

Kryeparlamentarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani ka takuar Odën e Afarizmit të Kosovës (OAK), me të cilët ka diskutuar për pasojat e shkaktuara nga pandemia, shkruan Gazeta inFokus.

Në komunikatën e dërguar nga Drejtoria për Media dhe Marrëdhënie me Publikun e Kuvendit të Kosovës, thuhet se në këtë takim është diskutuar edhe për pengesat që dalin nga mos harmonizimi i ligjeve, shqetësim ky i ngritur nga OAK./Gazeta inFokus/

Të tjera