Auto&Tech

Momenti kur Golf 2 lë prapa Bugatti dhe Lamborghini (Video)

Autori: Gazeta inFokus 14:17 | 25 April 2017

Kompania gjermane Boba Motoring, ka bërë intervenime në një Golf, që të arrijë shpejtësinë deri në 300 kilometra në orë.

Me shtimin e 1,233 kuaj-fuqi, ky Volkswagen është më i shpejti që është krijuar ndonjëherë, transmeton Telegrafi.

Për të gjithë ata, që duan të shpenzojnë më shumë në intervenime dhe shtim të fuqisë, sesa në një veturë të re, do të kishin dëshirë të kenë një makinë të tillë.

-Advertisement-

Megjithëse duket e zakonshme, mund të lë prapa në garën e shpejtësisë edhe veturat e shpejta si Bugatti apo Lamborghini.

Filmimi i postuar më poshtë, tregon krahasimin e matësve të shpejtësisë, në kombinim me disa nga modelet më të shpejta të prodhuesve të njohur.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera