Sport

Mirlind Daku realizon super gol në Rusi

Autori: Gazeta inFokus 18:07 | 10 December 2023

Mirlind Daku është protagonist absolut te skuadra e Rubin azan. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka lënë gjurmë menjëherë në ndeshjen kundër Baltika.

Dakut i kanë mjaftuar vetëm 6 minuta lojë për të tundur rrjetën e kundërshtarëve, duke shënuar kështu një gol spektakolar. 25-vjeçari kalon kështu ekipin e tij në avantazh.

Kujtojmë se ky është goli i 4-të për sulmuesin kuqezi në 15 ndeshje të zhvilluara këtë sezon me fanelën e Rubin Kazan.

-Advertisement-

Gjithashtu ka dhuruar edhe një asist.

VIDEO

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera