Lajme

Ministria e Shëndetësisë jep tri arsye se pse duhen kufizuar kontaktet

Autori: Gazeta inFokus 10:25 | 24 January 2022

Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi ka thënë se për të frenuar valën e re të infektimeve, kufizimet e kontaktit janë përsëri të nevojshme, shkruan Gazeta Infokus,

Sipas njoftimit të MSh-së, këto kufizime të kontaktit janë të nevojshme sepse ata që kanë më pak kontakte ulin ndjeshëm rrezikun e infektimeve,

“Për të frenuar valën e re të infektimeve, kufizimet e kontaktit janë përsëri të nevojshme. Sepse, ata që kanë më pak kontakte ulin ndjeshëm rrezikun e infektimit për vetën dhe të tjerët”, kanë shkruar nja kjo ministri në një postim në Facebook.

Më poshtë gjeni njoftimin e plotë:/Gazeta Infokus/

Të tjera

rel="nofollow"