Sport

Mësohet arsyeja pse Bruno Fernandes mori penalltinë ndaj Aston Villa dhe jo Cristiano Ronaldo

Autori: Gazeta inFokus 20:39 | 27 September 2021

Huqja e penalltisë nga Bruno Fernandes dhe mos ekzekutimi i asaj penalltie nga Cristiano Ronaldo bëri zhurmë të madhe.

Një shpjegim për këtë ka dhënë trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, i cili ka treguar se si është vendosur për këtë gjë.

“Ekzekutuesi vendoset para ndeshjes. Unë do të vija bast me vdekje në Bruno Fernandes që do të shënonte. Ai është djalë i fortë, kjo nuk do t’i ndikojë”, ka thënë Solskjaer.

Të tjera