Sport

Mediat spanjolle: Ronaldo ka shënuar 399 gola dhe jo 400, ky është goli që ai nuk e ka shënuar (Video)

Autori: Gazeta inFokus 11:11 | 03 May 2017

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, kam shënuar het-trik përballë Atleticos në ndeshjen e së martës në Ligën e Kampionëve.

Kapiteni i Portugalisë bëri një paraqitje të jashtëzakonshme duke e ndihmuar skuadrën e tij që të bëjë një hap të rëndësishëm drejt finales.

Goli i fundit nuk ishte i 400-ti, por i 399-ti me fanellën e Real Madridit. Por ku qëndron problemi?

Ishte vetë ylli i Real Madridit, por edhe klubi që thanë se Ronaldo o ka shënuar 400 gola prej se ka ardhur nga Manchester United në vitin 2009.

Shumë tifozë, por edhe gazeta e njohur Marca sqaroi gabimin.

Është numëruar një gol i shënuar ndaj Real Sociedad në fitoren 2-1 në vitin 2010.

Ishte minuta e 74 –të kur një goditje dënimi e Ronaldos u prek nga shoku i tij i skuadrës  Pepe para se topi të futet në portë.

Edhe Pepe në atë kohë kishte thënë për Marcan që ai gol i përket Ronaldos dhe ashtu duhet regjistruar nga zyrtarët e ndeshjes.

Por në atë kohë La Liga, zyrtarisht golin ia kishte shkuar Pepes, që kështu i bie që Ronaldo i ka 399 gola e jo 400.

Por Ronaldo ka ende edhe shumë ndeshje përpara që ta kompletojë këtë gjë. /

Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera