Sport

“Më vunë dinamitin te dera e shtëpisë”, Duka flet pas ngjarjes së rëndë

Autori: Gazeta inFokus 23:07 | 24 January 2022

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, dha një deklaratë të shkurtër për mediat pasi një sasi lënde shpërthyese iu vendos në derën e banesës së tij, mbrëmjen e së hënës.

“E ka dëgjuar i gjithë Durrësi, vunë dinamit te dera e shtëpisë. Në banesë ishin djali dhe gruaja, unë sapo erdha. Nuk e di, uroj që të jetë rastësi. Fatmirësisht, nuk ka dëmtime në njerëz, porta është goxha larg nga banesa. Kamerat e hyrjes i kanë filmimet, duket një njeri me kapuç që afrohet te porta dhe vë dinamitin te mekanizmi që hap e mbyll portën”, tha Duka për mediat.

Të tjera