Sport

Me këtë rezultat përfundon ndeshja mes Shakhtar Donetskit dhe Interit

Autori: Gazeta inFokus 20:38 | 28 September 2021

Ka përfunduar ndeshja mes Shakhtar Donteskit dhe Interit, e luajtura në kuadër të xhiros së dytë në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Ekipi ukrainas dhe ai italian i kanë ndarë pikët, pasi kanë luajtur baras 0-0 në stadiumin ‘NSC Olimpiyskiy Stadium’ në Kiev.

Pas këtij barazimi, Shakhtari renditet i katërti në Grupin D me 1 pikë, aq sa ka edhe Interi që mbetet i treti.

Ndeshjen e radhës Shakhtari e luan para publikut të vet ndaj Real Madridit, kurse Interi e pret Sheriff Tiraspolin./Gazeta inFokus/

Të tjera