Sport

Marash Kumbulla ka një mesazh për tifozët e Romës para derbit lokal me Lazion

Autori: Gazeta inFokus 21:10 | 14 January 2021

Lazio dhe Roma do të përballen nesër në kuadër të xhiros së 18-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Përpara këtij derbi lokal mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Marash Kumbulla, ka dhënë një mesazh përmes llogarisë së tij zyrtare në instagram.

Ai ka thënë se ky është derbi i tij i parë me fanellën e Romës, duke shtuar se pavarësisht mungesës së tifozëve në tribuna, ata do të gjejnë mënyra për ti përkrahur lojtarët.

“Derbi im i parë me fanellën e Romës, pa ngrohtësinë e tifozëve, nuk do të jetë ajo çka kisha imagjinuar. Por unë e di se do ta gjeni mënyrën të na bëni të ndjejmë mbështetjen tuaj. Jemi gati”, tha Kumbulla.

Të tjera