Sport

Madridi vazhdon stërvitjet, por pa Luka Modricin

Autori: Gazeta inFokus 18:42 | 11 July 2019

Modric ka munguar në stërvitjen e tretë parasezonale të Real Madridit.

Reali ka vazhduar me stërvitjet parasezonale në Kanada, me ndryshimin e vetëm nga dita e djeshme, mungesën e Luka Modric.

Kroati nuk është parë duke u stërvitur me pjesën tjetër të ekipit dhe sipas klubit spanjoll, 33-vjeçari nuk ka ndonjë problem, por ka qëndruar në ambiente të mbyllura, duke u stërvitur kujdesshëm në palestër.

Luka është mungesa e parë nën urdhëratë e përgatitësit të ri fizik, Grégory Dupont.

Reali do të ketë një tjetër stërvitje të enjten, nga ora 17:30 me kohë në Kanada, 23:30 me kohën tonë.

Bayern Munich, Arsenal dhe Atletico Madrid, këto janë tri skuadrat me të cilat ekipi i Zinedine Zidane do të ketë punë në turin parasezonal në Amerikë.

Të tjera