Sport

Liverpooli gati të largoj Shaqirin, super skuadra e Serie A-së i vihet pas

Autori: Gazeta inFokus 18:58 | 29 April 2021

Liverpooli dhe Xherdan Shaqiri sipas gjitha gjasave do të ndajnë rrugët në fund të këtij sezoni, shkruan Gazeta inFokus.

29 vjeçari nuk e ka pasur minuta të mjaftueshëm gjatë këtij edicioni duke bërë vetëm 12 paraqitje deri me tani.

Sipas raportimit të mediave italiane thuhet se për transferimin e Shaqës ka nisur të interesohet Lazio.

Nëse kjo do të ndodh gjatë verës së ardhshme atëherë do të kemi mundësi të shohim Vedat Muriqin dhe Xherdan Shaqirin në një skuadër.

Kujtojmë që për shërbimet e mesfushorit shqiptar janë interesuar edhe Roma dhe Sevilla./Gazeta inFokus/

Të tjera