Sport

Lionel Messi thjesht i pafat, shikojeni se si shtylla ia mohon një eurogol nga gjuajtja e lirë

Autori: Gazeta inFokus 21:35 | 19 September 2021

PSG dhe Lyoni po luajnë momentalisht në kuadër të xhiros së pestë në elitën e futbollit francez, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Parc des Princes’, skuadra e PSG-së ka mundur të kalonte në avantazh në minutën e 37’.

Por goditja e Lionel Messit nga gjuajtja e lirë nuk përfundoi në portë, pasi goditi shtyllën.

Më poshtë keni gjuajtjen fantastike të Messit, i cili ishte shumë afër ta realizonte golin e parë me fanellën e PSG-së./Gazeta inFokus/

Të tjera