Lajme

Linda Morina e thërret Albin Kurtin: Dil oj sorrë…

Autori: Gazeta inFokus 13:14 | 16 June 2022

Linda Morina mori pjesë në protestën e veteranëve të UÇK-së, për kundërshtimin e tyre ndaj projektligjit për pagën minimale.

Me flamur në dorë i cili mbanë emblemën e UÇK-së e me bluzën me mbishkrim “Liria ka Emër” – edhe Linda Morina po proteston.

Morina në një prononcim për Gazetën Insajderi ka thënë se i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurtit të dal jashtë pasi UCK-ja e ka shliruar vendin dhe ia ka siguruar karriken e kryeministrit.

“I thash dil oj sorrë ma herët po nuk dul, se n’dalt i kallxoj une qysh del ai”, tha Morina për Insajderin.

Deklarata e plotë e Linda Morinës.

Të tjera